Wyspa Pag to piąta co do wielkości wyspa Chorwacji. Wyspę z lądem od strony południowej łączy długi most, nie jest on jednak jedyną możliwą przeprawą, wokół wyspy kursują liczne promy, którymi można szybko dostać się do wybranego miasta. Głównym i największym miastem jest miasto o tej samej nazwie - Pag.

Na wyspie króluje wyjątkowy klimat śródziemnomorski, a mieszkańcy posiadają liczne tradycje, które kultywują do dziś. Tradycyjnym wyrobem na wyspie jest chociażby Paški sir, który wykonywany jest z owczego sera, ponad to na wyspie wyrabia się również nalewki, wina, czy oliwy. Tradycyjnym wyrobem rękodzielniczym są przepiękne hafty (paszkie hafty) - wykonane ręcznie stanowią osobny element dekoracyjny, bądź część ubioru.

Wyspa Pag dysponuje niezwykłym ułożeniem geograficznym i strukturą terenu. Na wyspie znajdują się plaże piaszczyste, żwirowe i kamienne zbocza. Okolica ta jest szczególnie znana  ze względu na Zrće , plażę która stała się swoistym zagłębiem rozrywkowym Pagu. Znajdują się tutaj liczne lokale rozrywkowo - gastronomiczne, a dobra zabawa w hawajskim stylu trwa codziennie od zmroku do rana! Bardziej spokojne rejony znajdziecie w obszarze Starej Novalji. Tutaj brzegi usłane są złotym piaskiem, woda jest płytka na szerokim obszarze i znakomicie nadaje się na zabawę z dziećmi. 200 km od wyspy znajduje się Park Krajobrazowy Nacionalni Park Plitvička jezera, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Obszar parku zajmują kresowe jeziora, które są połączone ze sobą wodospadami. Jest to jedna z głównych atrakcji w Chorwacji w ogóle, a ze względu na niedaleką odległość od wyspy Pag, polecamy to miejsce jako cel jednodniowej wycieczki urozmaicającej urlop.

Plaże Metajny również należą do tych spokojniejszych rejonów wyspy. Możesz tu swobodnie opalać się z butelką zimnego piwa Ożujsko i wypoczywać z rodziną. Metajna oferuje ponad to liczne, ciekawe krajoznawcze ścieżki rowerowe, a bogate okolice zapraszają do długich górskich spacerów.

Baza Nurkowa w Metajnie również przygotowała dla swoich gości rozrywki po nurkowaniu. Osoby nie nurkujące mogą wybrać się wraz z ekipą na wybrane miejsca nurkowe. Z bardziej ekstremalnych rozrywek oferujemy przejażdżkę na bananie i nartach wodnych! Pod wieczór zachęcamy również na wycieczki motorówką i oglądanie zachodu słońca.

 

CHORWACJA LODZ NURKOWAN3IE ZŁODZI PIONER MULTI CONRAD 900 nurkowanie aquamatic

 

 

Dodatkowe atrakcje

 

Osoba nie nurkująca na łodzi 10 € (dzieci do 12 lat 5 €)
Narty wodne 15 € / 15 minut 
Banan 5 € / os. / 15 minut 
Wycieczka motorówką do Pagu 100 € / wypłynięcie łodzi
Wycieczka motorówką do Karlobagu 150 € / wypłynięcie łodzi 

 

Baza nurkowa czynna jest od 28 maja do 7 października 2017. [ Inne terminy możliwe dla grup zorganizowanych]. Majowy weekend trwa od 30 kwietnia do 7 maja 2017.

 

Pełna oferta Bazy Nyrkowej:
>> Pobierz PDF <<

 

 

 

Copyright © 2015