Nurkowanie w Chorwacji – Baza Nurkowa AQUAMATIC

wpis w: Bez kategorii | 0

Nurkowanie w okolicach chorwackich wysp nie musi być nudne – jak to się utarło wśród nurków. Wszystko zależy od wyboru miejsca nurkowego. Nieumiejętnie dobrane zejście pod wodę w Chorwacji może ostatecznie skutkować podwodnym pustkowiem z kilkoma ślimakami na dnie. Dlatego lepiej takie wybory podejmować z miejscowymi nurkami, bądź z bazą nurkową stacjonującą w bliskim sąsiedztwie z okolicą jaką sobie wybraliśmy.

Wyspa Pag, to doskonałe miejsce na nurkowanie. Okolica obfituje w liczne plaże, a większość to żwirowe, gładkie zejścia, które znakomicie nadają się do przyjemnego nurkowania z brzegu. Bywają również miejsca nurkowe, na które najlpiej dotrzeć łodzią. Takim właśnie magicznym, podwodnym zakątkiem jest Ściana Figurica. Jest to miejsce do nurkowania dla osób początkujących i o mniejszym doświadczeniu, które chcę również przeżyć intrygującą podwodną przygodę w Chorwacji. Tu czeka prawdziwa podwodna przygoda – podwodna łąką z dużą ilością skorupiaków i kałamarnic. Sam zakątek jest wyjątkowo urokliwy i można się w nim zakochać zwłaszcza w dobrą pogodę, gdy słońce przebija z powierzchni i tworzy urokliwe pasy światła doświetlające podwodną roślinność. Krawędź dna w pewnym momencie z 5 metrów opada na 40 i dalej możemy zwiedzać piękną ścianę. Skała obrośnięta jest podwodną roślinnością, liczne gąbki, algi, gorgonie, a pomiędzy tym zjawiskiem pływają małe rybki i skorupiaki.

Dlatego – nurkowanie w Chorwacji nie jest nudne! Co więcej, Chorwacja to jedno z najciekawszych miejsc nurkowych na świecie. Wyspa Pag jest wspaniałym miejscem na niezapomnianą podwodną, nurkową przygodę. Baza Nurkowa AQUAMATIC w Chorwacji, to dobry punkt na jej rozpoczącie lub kontynuację. Razem wybierzemy najlepsze miejsca nurkowe, które spełnią Twoj oczekiwania. Zapraszamy!