Nurkowanie w Chorwacji – Uvala Gaće

wpis w: Bez kategorii | 0

Nurkowanie w Chorwacji to wspaniałe przeżycie, nawet dla doświadczonych nurków. Niewątpliwie każde z wybranych miejsc w tym obszarze będzie małą oazą Twojego urlopu, jedna wyspa Pag pozwala na ucieczkę w mniej turystyczny zakątek Chorwacji. Wyspa Pag i okolice to punkt na mapie nurka, który może chwycić Cię za serce i da wypocząć.

Uvala Gaće to jedno z miejsc na Pagu, które stanowi malowniczy zakątek wyspy. Ta piękna zatoka, to znakomite miejsce nurkowe, w którym można zanurzyć się do głębokości nawet 30 metrów. Mimo głębokości, miejsce nurkowe należy raczej do łatwych i poradzą sobie tu nurkowie bez szczególnego doświadczenia pod wodą.

Pod wodą znajduje się szczelina o szerokości 1 metra, do której można wpływnąć. Płynąć dalej (praktycznie nurkowanie jaskiniowe :D) po odległości około 10 metrów, wynurzamy się w korytarzu, który jest z góry otwarty i pięknie oświetlony przez promienie słoneczne. To wyjątkowe miejsce, idealne do wykonania podwodnych fotografii. Nurkowanie w Chorwacji może być piękne, ujmujące i interesujące. Tu pod wodą należy podziwiać niezwykły podwodny krajobraz, niezwykłe ukształtowanie terenu. Podziwianie gąbek, jeżowców może wywołać emocje, a ławice ryb zdarzają się tu niezwykle często.

Szczelina w zatoce Uvala Gaće kończy się niedużą, ale bardzo ładną studnią, do której zmieści się grupa nurkująca 2-3 osób. Najlepiej wpływać tu osobno – podziwiać i wypływać. To dla swojego bezpieczeństwa i możliwości manewru niedoświadczonych nurków.