Nurkowanie turystyczne z łodzi – turystyka nurkowa: gdy masz już certyfikat nurka jakiejkolwiek organizacji nurkowej: np PADI, CMAS, SSI, INTD,SDI, LOK
możesz zapisać się na nurkowanie turystyczne.Nurkowania turystyczne realizujemy codziennie wypływając łodzią w najciekawsze miejsca na wyspie Pag. Nie musisz mieć własnego sprzętu – brakujący sprzęt lub jego elementy wypożyczysz w naszej nurkowej wypożyczalni. Wybierz pakiet 10 nurkowań aby zobaczyć podwodne życie na naszym niezwykłym nurkowisku Paskie Vrata  (jaskinie, tunel, głazowiska, szczeliny, nawisy, ściany, górę podwodną oraz różnorodne gatunki ryb, kraby i ośmiornice). Głębokość wielu miejsc sięga od 5 m do 50 m, co pozwala na nurkowanie osobom będącym na różnym poziomie zaawansowania nurkowego.

Typowy plan dnia wygląda następująco:

8.00 rano otwieramy magazyn bazy, wtedy jest spokojny czas na sklarowanie sprzętu nurkowego, rozwiązanie technicznych problemów sprzętowych oraz zapakowanie sprzętu do łódki, która jest zacumowania 10 m od magazynu.

9.00 Zabieramy sprzęt nurkowy, zapasową butlę na drugie nurkowanie, wodę, wałówę i wypływamy na dwa nurkowania. Płyniemy średnio 40 min (15 min gdy płyniemy mniejszą łodzią motorową). Na nurkowania mogą płynąć z nami osoby towarzyszące – nie nurkujące. Mogą one znaleźć chwilę wypoczynku na jednej z dzikich plaż, na których możemy je zostawić lub pozostać na łodzi i rozkoszować się kąpielą bezpośrednio z niej. Możliwość płynięcia łodzią daje szansę na poznanie wyspy Pag z zupełnie innej, niedostępnej dla wszystkich strony, zapewniając niezapomniane wrażenia.

Pierwsze nurkowanie – zazwyczaj jest głębsze, w zależności od posiadanych uprawnień nurkowych i doświadczenia.

Przerwa powierzchniowa – po pierwszym nurkowaniu robimy przerwę na odpoczynek i uzupełnienie spalonych kalorii. Na dużej łodzi mamy możliwość odpoczynku również w cieniu. Zwykle trzy razy na pięć wypłynięć cumujemy przy plaży lub nabrzeżu.
Drugie nurkowanie – zwykle jest płytsze, ale to zależy od chęci nurkowych oraz siły i kierunku wiatru

Wybór miejsca nurkowego zależy od pogody, wiejących wiatrów oraz od stopnia zaawansowania nurkowego uczestników turystyki nurkowej.

Powrót – ok.14 -15.00 wracamy z nurkowania (gdy są chęci i siły to czasami zostajemy dłużej na plaży). Wypakowujemy z łodzi sprzęt, płuczemy, wieszamy aby ociekł, a następnie chowamy do magazynu na wieszaki i do skrzynek.

Dlaczego warto zarezerwować u nas nocleg:
Noclegi mieszczą się w budynku o wysokim standardzie pokoi i apartamentów, który znajduje się nad samą wodą (pierwszy rząd od morza). Jest to dom wypoczynkowy z własną, małą plażą oraz parkingiem. Przy pomoście, w odległości zaledwie 10 m od budynku, zacumowane są nasze łodzie, więc po drodze weźmiesz sprzęt nurkowy.
Będąc na miejscu w bazie nurkowej sprawnie pomagamy rozwiązać 100% problemów!
Zapewniamy niezapomniane widoki spokojnej Metajny. A dla wszystkich szukających dodatkowych mocnych wrażeń po dniu nurkowania polecamy gorące klimaty plaży Zrce – chorwackiej Ibizy, z najlepszymi dyskotekami na wolnym powietrzu.