Wyspa Pag, to doskonałe miejsce na nurkowanie. Znamy wspaniałe miejsca nurkowe, na które najlepiej dotrzeć łodzią. Takim właśnie magicznym, podwodnym zakątkiem jest Ściana Figurica. Jest to miejsce do nurkowania dla osób początkujących i o mniejszym doświadczeniu, które chcą przeżyć niezapomnianą podwodną przygodę w Chorwacji. Tu czeka prawdziwa podwodna przygoda – podwodna łąką z dużą ilością skorupiaków i kałamarnic. Sam zakątek jest wyjątkowo urokliwy i można się w nim zakochać- zwłaszcza w dobrą pogodę, gdy słońce przebija z powierzchni i tworzy urokliwe pasy światła doświetlające podwodną roślinność. Krawędź dna w pewnym momencie z 5 metrów opada na 40m i dalej możemy zwiedzać piękną ścianę, która porośnięta jest licznymi gąbkami, algami, gorgoniami. Wokół pływają ławice małych rybek i liczne skorupiaki.

Okolica obfituje w liczne plaże, a większość to żwirowe, gładkie zejścia, które znakomicie nadają się do przyjemnego nurkowania z brzegu.

Chorwacja to jedno z najciekawszych miejsc nurkowych na świecie. Wyspa Pag jest wspaniałym miejscem na niezapomnianą podwodną, nurkową przygodę. Baza Nurkowa AQUAMATIC w Chorwacji, to dobry punkt na jej rozpoczęcie lub kontynuację. Razem wybierzemy najlepsze miejsca nurkowe, które spełnią Twoje oczekiwania. Zapraszamy

Podobne wpisy