Nurkowanie w Chorwacji to wspaniałe przeżycie, nawet dla doświadczonych nurków. Niewątpliwie każde z wybranych miejsc w tym obszarze będzie małą oazą Twojego urlopu. Wyspa Pag pozwala na ucieczkę w mniej turystyczny zakątek Chorwacji. Metajna i jej okolice to punkt na mapie nurka, który pozwoli Ci się wyciszyć i odpocząć z dala od zgiełku wielkich miast.

Uvala Gaće to jedno z miejsc na Pagu, które stanowi malowniczy zakątek wyspy. Ta piękna zatoka, to znakomite miejsce nurkowe, w którym można zanurzyć się do głębokości nawet 30 metrów. Mimo głębokości, miejsce nurkowe należy raczej do łatwych i poradzą sobie tu nurkowie bez szczególnego doświadczenia pod wodą.

Pod wodą znajduje się szczelina o szerokości 1 metra, do której można wpłynąć. Płynąc dalej poczujemy się jak podczas nurkowania jaskiniowego. Po odległości około 10 metrów, wynurzamy się w korytarzu, który jest z góry otwarty i pięknie oświetlony przez promienie słoneczne. Możemy podziwiać tu niezwykły podwodny krajobraz oraz ukształtowanie terenu oraz gąbki, jeżowce, ławice ryb, które zdarzają się tu niezwykle często.To wyjątkowe miejsce, idealne do wykonania podwodnych fotografii. Nurkowanie w Chorwacji może być piękne, ujmujące i interesujące.

Podobne wpisy